Kaj pa prodaja na premičnih stojnicah?

Kaj pa prodaja na premičnih stojnicah?

Dopolnilne dejavnosti, Gospodarjenje  | 

Na zbornici se ponovno zavzemamo za dosego spremembe glede novega Odloka o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji z veljavnostjo od 1. do vključno 11. aprila 2021, ki omejuje prodaja na premičnih stojnicah.

Ključne besede: Koronavirus, epidemija, vladni ukrepi, testiranje

Veliko kmetijam predstavlja prodaja na premičnih stojnicah redno pot prodaje in s tem vir preživetja.

Menimo, da bi slovenskim pridelkom in izdelkom morali omogočiti vse prodajne poti, posebno še ob dejstvu, da s tem ohranjamo delovna mesta na kmetijah in da sveža, lokalno pridelana hrana pomembno prispeva k varovanju zdravja. Prodaja na premičnih stojnicah znotraj trgovskih centrov je posebaj v času pred veliko nočjo za kmetije izjemnega pomena.

S tem namenom smo ponovno zaprosili pristojno Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo, da pretehtajo določbe iz odloka in jih dopolnijo tako, da bo omogočena prodaja kmetijskih pridelkov in izdelkov slovenskih kmetij tudi na premičnih stojnicah izven uradnih tržnic.

Odlok sicer dovoljuje prodajo kmetijskih pridelkov in izdelkov na uradnih tržnicah, ne omogoča pa prodaje na premičnih stojnicah na najetih površinah oziroma v halah znotraj velikih trgovskih centrov.

V novem odloku tovrstna pot prodaje namreč ni med navedenimi izjemami, čeprav ne predstavlja za morebitne okužbe s koronavirusom nič večjega tveganja kot je to pri prodaji v trgovinah, na tržnicah ali v kioskih. Tudi pri prodaji na stojnicah znotraj trgovskih centrov so izpolnjeni vsi pogoji preprečevanja prenosa kužnih bolezni.

Nazaj

Prihajajoči dogodki

Ekološko kmetijstvo , Čebele

Vabilo na usposabljanje, EK

10. 01. 2025 ob 09:00 - 11. 02. 2025 do 11:30

splet

V letih 2023 oz. 2024 ste se odločili za izvajanje intervencije EK (ekološko kmetovanje), zato je potrebno v petletnem obdobju izvajanja obveznosti te intervencije, opraviti skupno 25 šolskih ur usposabljanj, od tega 15 ur v prvih treh letih trajanja obveznosti. Če ste vstopili v intervencijo EK leta 2023, morate 15 ur usposabljanj opraviti do konca leta 2025.
MKGP je določilo 17 tem oz. področij usposabljanj, med katerimi lahko izbirate. Med vsemi temami, ki bodo na voljo, boste lahko izbrali tiste, ki vam bodo najbolj ustrezale glede na usmeritev vaše kmetije.
Priporočamo vam udeležbo na usposabljanjih, ki jih bomo izvedli sodelavci Kmetijsko gozdarskega zavoda Maribor. Informacije o usposabljanjih s področij preostalih tem, ki jih bodo izvedli na drugih kmetijsko gozdarskih zavodih, lahko najdete na spletni strani KGZS.