Predstavljena stališča zbornice glede Resolucije "Naša hrana, podeželje in naravni viri po letu 2021" in sprememb zemljiške politike

Predstavljena stališča zbornice glede Resolucije "Naša hrana, podeželje in naravni viri po letu 2021" in sprememb zemljiške politike

Kmetijstvo in okolje, Delo organov KGZS, Stališča in pripombe, Ekonomika in davki, Zemljišča in gradnje, Pravo, Gospodarjenje  | 

Državni svet Republike Slovenije in Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano sta 28. maja 2019, v dvorani Državnega sveta pripravila predstavitev Resolucije "Naša hrana, podeželje in naravni viri po letu 2021" in sprememb zemljiške politike. Predstavila jo je ministrica za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano dr. Aleksandra Pivec. Stališča Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije, ki so nastala v okviru široke razprave, je predstavil direktor KGZS Branko Ravnik. Sejo je vodil Cvetko Zupančič, predsednik komisije za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano v Državnem svetu.

 

 

Z resolucijo je začrtana razvojna usmeritev slovenske pridelave in predelave hrane ter povezanega podeželskega prostora, kot strateški dokument pa predstavlja podlago za prihodnjo pripravo nacionalnih ukrepov in za izvajanje Skupne kmetijske politike po 2020.

Vizija razvoja poudarja pomen konkurenčne pridelave in predelave hrane, trajnostno upravljanje z naravnimi viri, z modernizacijo in podjetniškim pristopom pa se zagotavlja kakovostnejše življenje,dvig gospodarske aktivnosti na podeželju in krepitev prenosa znanja.

Posnetek dogodka si lahko ogledate na povezavi tukaj.

Predstavitev stališč Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije se začne pri 1:09:30

 

 

 

Nazaj

Prihajajoči dogodki

Ekološko kmetijstvo , Čebele

Vabilo na usposabljanje, EK

10. 01. 2025 ob 09:00 - 11. 02. 2025 do 11:30

splet

V letih 2023 oz. 2024 ste se odločili za izvajanje intervencije EK (ekološko kmetovanje), zato je potrebno v petletnem obdobju izvajanja obveznosti te intervencije, opraviti skupno 25 šolskih ur usposabljanj, od tega 15 ur v prvih treh letih trajanja obveznosti. Če ste vstopili v intervencijo EK leta 2023, morate 15 ur usposabljanj opraviti do konca leta 2025.
MKGP je določilo 17 tem oz. področij usposabljanj, med katerimi lahko izbirate. Med vsemi temami, ki bodo na voljo, boste lahko izbrali tiste, ki vam bodo najbolj ustrezale glede na usmeritev vaše kmetije.
Priporočamo vam udeležbo na usposabljanjih, ki jih bomo izvedli sodelavci Kmetijsko gozdarskega zavoda Maribor. Informacije o usposabljanjih s področij preostalih tem, ki jih bodo izvedli na drugih kmetijsko gozdarskih zavodih, lahko najdete na spletni strani KGZS.