Prijava škode po suši

Prijava škode po suši

Kmetijstvo in okolje, Zbornica svetuje  | 

Občine so na osnovi sklepa Uprave RS za zaščito in reševanje v preteklem tednu pozvale občane k prijavi škode zaradi suše v letu 2022. Prijavo škode zaradi suše lahko poda kmetijsko gospodarstvo, ki ima zaradi suše uničeno nad 30 % običajne letne proizvodnje na posameznem pridelku in če skupna površina prizadetih kmetijskih površin dosega ali presega 1 ha primerljivih kmetijskih površin.

Ključne besede: suša, prijava škode, aplikacija Ajda

Kmetijsko gospodarstvo mora imeti v Registru kmetijskih gospodarstev urejeno identifikacijsko številko KMG-MID. V kolikor KMG-MID ni urejen do 31. 5. 2022, gospodarstvo ne bo upravičeno do državne pomoči.

Škodo prijavite tako, da izpolnite Obrazec 2 – ocena škode v tekoči kmetijski proizvodnji na pridelkih, povzročene po naravni nesreči, ki ga lahko najdete na povezavi

Izpolnjen obrazec pošljete v roku, ki ga je navedla občina v obvestilu, na naslov občine ali ga na občini oddate osebno.

V izogib kasnejšim pritožbam in zapletom zaradi nepravilnega prepisa vaših podatkov v aplikacijo Ajda, zahtevajte na občini vpogled v vpis ali izpis iz aplikacije Ajda ter preverite ustreznost vpisanih podatkov.

 

Nazaj

Prihajajoči dogodki

Izobraževanje

Vabilo na usposabljanje KOPOP in LOPS, KGZ LJ

04. 12. 2024 ob 09:00 - 05. 11. 2024 do 19:30

splet

V letih 2023 oz. 2024 ste se odločili za izvajanje ene ali več intervencij KOPOP (kmetijsko-okoljskapodnebna plačila) ali/in intervencije LOPS (lokalne pasme in sorte), zato je potrebno v petletnem obdobju izvajanja obveznosti teh intervencij, opraviti skupno 15 šolskih ur usposabljanj, od tega 9 ur v prvih treh letih trajanja obveznosti. Če ste vstopili v intervencijo KOPOP oz. LOPS leta 2023, morate 9 ur usposabljanj opraviti do konca leta 2025.