Projekt neMOČ PODEŽELJA

Projekt neMOČ PODEŽELJA

Izobraževanje  | 

Zveza slovenske podeželske mladine (ZSPM) organizira delavnice neMOČ PODEŽELJA. Namen delavnice je, da se razširi razumevanje duševnega zdravja in opolnomočenje različnih deležnikov za prepoznavanje različnih duševnih stisk ter načinov spopadanja z njimi.

Ključne besede: ZSPM, duševno zdravje

Na podeželju se mladi srečujejo z mnogimi tegobami in težavami: pomanjkanjem kakovostnih javnih storitev, nestabilno življenje (naravne ujme, ekonomska nestabilnost, nespoštovanje in nerazumevanje širše družbe), slabe odkupne cene, dražji repromaterial, oslabljena komunikacija, zapiranje trga. Duševne stiske se povečujejo in so še vedno tabu tema.

S pomočjo projekta želijo povečati poznavanje področja duševnega zdravja na kmetijah ter med posamezniki dvigniti zavest o pomenu duševnega zdravja za kakovost življenja na kmetiji in širše. Razširiti želijo posameznikovo dojemanje o pomembnosti le-tega ter opolnomočite mlade za prepoznavanje različnih duševnih stisk in načinov spopadanja z njimi.

Glavnino projekta bo predstavljalo 8 srečanj, ki bodo potekala preko spleta. Rezultate vseh 8 srečanj bodo analizirali in zaključke predstavili na sejmu AGRA.

  • Prvo srečanje, ki bo nja območju KGZS - Zavoda Celje preko spletne aplikacije ZOOM, bo v torek 2. februarja,  od 9.00 do 13.00. Na dogodek se morate prijaviti preko naslednje povezave.

Dogodek boste lahko spremljali tudi preko Facebooka.

So pa vsi termini in možnost prijav na vse termine že znani in odprti. Več informacij lahko najdete tukaj 

Nazaj

Prihajajoči dogodki

Ekološko kmetijstvo , Čebele

Vabilo na usposabljanje, EK

10. 01. 2025 ob 09:00 - 11. 02. 2025 do 11:30

splet

V letih 2023 oz. 2024 ste se odločili za izvajanje intervencije EK (ekološko kmetovanje), zato je potrebno v petletnem obdobju izvajanja obveznosti te intervencije, opraviti skupno 25 šolskih ur usposabljanj, od tega 15 ur v prvih treh letih trajanja obveznosti. Če ste vstopili v intervencijo EK leta 2023, morate 15 ur usposabljanj opraviti do konca leta 2025.
MKGP je določilo 17 tem oz. področij usposabljanj, med katerimi lahko izbirate. Med vsemi temami, ki bodo na voljo, boste lahko izbrali tiste, ki vam bodo najbolj ustrezale glede na usmeritev vaše kmetije.
Priporočamo vam udeležbo na usposabljanjih, ki jih bomo izvedli sodelavci Kmetijsko gozdarskega zavoda Maribor. Informacije o usposabljanjih s področij preostalih tem, ki jih bodo izvedli na drugih kmetijsko gozdarskih zavodih, lahko najdete na spletni strani KGZS.