Še je čas za prijave na Dobrote slovenskih kmetij

Še je čas za prijave na Dobrote slovenskih kmetij

Trženje in promocija, Dopolnilne dejavnosti  | 

Ponudniki oziroma kmetije vabimo, da najpozneje do 19. februarja svoje dobrote prijavijo na senzorično ocenjevanje.

Letos bomo v okviru festivala Dobrot slovenskih kmetij Ptuj že 32. leto zapored organizirali senzorično ocenjevanje in razstavo slovenskih dobrot. Letošnji festival Dobrot bo med 28. in 30. majem 2021 v Minoritskem samostanu na Ptuju. Ponudnike oziroma kmetije vabimo, da do 19. februarja svoje dobrote prijavijo na senzorično ocenjevanje.

Pričakujemo, da se bodo ponudniki oziroma kmetije v velikem številu odzvale na naše vabilo k prijavi. Še posebej tovrsten način promocije domačih izdelkov priporočamo tistim ponudnikom oziroma kmetijam, ki imajo priglašeno dopolnilno dejavnost in se želijo uspešno promovirati na lokalnem trgu. Njihove nagrajene dobrote bomo predstavili v digitalni brošuri ter na naši spletni ter Facebook strani.

Senzorična ocenjevanja dobrot bodo potekala v obdobju med marcem in majem 2021.

Na dosedanjih 31. DOBROTAH SLOVENSKIH KMETIJ PTUJ je bilo podeljenih 21.059 priznanj, od tega:

  • 5.439 bronastih priznanj
  • 6.712 srebrnih priznanj
  • 8.908 zlatih priznanj ter
  • 1.292 znakov kakovosti.

Kot vsako leto, smo tudi letos v ospredje postavili eno izmed sodelujočih regij – tokrat je to podravska regija, ki je znana po kvalitetnih izdelkih iz moke, mleka, mesa, sadja, grozdja ter po drugih dobrotah. V okviru tridnevnega festivala Dobrot slovenskih kmetij Ptuj 2021 pripravljamo pester izobraževalno-kulturni program, ki bo obogatil družabno dogajanje na Ptuju.

Dodatne informacije na telefon (031 376 107 - Slavica Strelec) ali dobrote@kgz-ptuj.si.

Nazaj

Prihajajoči dogodki

Ekološko kmetijstvo , Čebele

Vabilo na usposabljanje, EK

10. 01. 2025 ob 09:00 - 11. 02. 2025 do 11:30

splet

V letih 2023 oz. 2024 ste se odločili za izvajanje intervencije EK (ekološko kmetovanje), zato je potrebno v petletnem obdobju izvajanja obveznosti te intervencije, opraviti skupno 25 šolskih ur usposabljanj, od tega 15 ur v prvih treh letih trajanja obveznosti. Če ste vstopili v intervencijo EK leta 2023, morate 15 ur usposabljanj opraviti do konca leta 2025.
MKGP je določilo 17 tem oz. področij usposabljanj, med katerimi lahko izbirate. Med vsemi temami, ki bodo na voljo, boste lahko izbrali tiste, ki vam bodo najbolj ustrezale glede na usmeritev vaše kmetije.
Priporočamo vam udeležbo na usposabljanjih, ki jih bomo izvedli sodelavci Kmetijsko gozdarskega zavoda Maribor. Informacije o usposabljanjih s področij preostalih tem, ki jih bodo izvedli na drugih kmetijsko gozdarskih zavodih, lahko najdete na spletni strani KGZS.