V Sloveniji velja skrajna ogroženost glede afriške prašičje kuge, ne glede na velikost reje

V Sloveniji velja skrajna ogroženost glede afriške prašičje kuge, ne glede na velikost reje

Kmetijstvo in okolje, JSKS, Prašičereja, Živinoreja, Gospodarjenje  | 

Objavljamo osvežen tehnološki list glede afriške prašičje kuge z navodili rejcem, kako skozi biovarnost zaščititi rejo.

Ključne besede: APK, afriška prašičja kuga, prašičerejci

Afriška prašičja kuga v sosednjih državah je velika grožnja za slovensko prašičerejo, za vsakega prašičerejca in za vse nas. Le z odgovornim pristopom se lahko zaščitimo pred izbruhom bolezni.

Več v tehnološkem listu TUKAJ.

Nazaj

Prihajajoči dogodki

Ekološko kmetijstvo , Čebele

Vabilo na usposabljanje, EK

10. 01. 2025 ob 09:00 - 11. 02. 2025 do 11:30

splet

V letih 2023 oz. 2024 ste se odločili za izvajanje intervencije EK (ekološko kmetovanje), zato je potrebno v petletnem obdobju izvajanja obveznosti te intervencije, opraviti skupno 25 šolskih ur usposabljanj, od tega 15 ur v prvih treh letih trajanja obveznosti. Če ste vstopili v intervencijo EK leta 2023, morate 15 ur usposabljanj opraviti do konca leta 2025.
MKGP je določilo 17 tem oz. področij usposabljanj, med katerimi lahko izbirate. Med vsemi temami, ki bodo na voljo, boste lahko izbrali tiste, ki vam bodo najbolj ustrezale glede na usmeritev vaše kmetije.
Priporočamo vam udeležbo na usposabljanjih, ki jih bomo izvedli sodelavci Kmetijsko gozdarskega zavoda Maribor. Informacije o usposabljanjih s področij preostalih tem, ki jih bodo izvedli na drugih kmetijsko gozdarskih zavodih, lahko najdete na spletni strani KGZS.